ChallengING

O Programie

To roczny program rozwoju, intensywnej nauki i pracy pełnej wyzwań przy realizacji samodzielnych zadań w ramach wybranej przez siebie ścieżki w obszarze analiz. Idea programu opiera się na dwóch ścieżkach wykorzystujących nowoczesne technologie. Są to: ścieżka projektowania i tworzenia oprogramowania lub ścieżka analizy predyktywnej (data science).

​Czas trwania

Program rozpoczyna się w lutym i trwa rok.

Założenia

Uczestnikom Programu powierzamy realizację samodzielnych, ambitnych zadań w danym departamencie lub projekcie. Miejscem realizacji zadań są Katowice – dla ścieżki projektowania i tworzenia oprogramowania oraz Warszawa lub Katowice – dla ścieżki analizy predyktywnej.

Ścieżki ChallengING

Ścieżka projektowania i tworzenia oprogramowania

Praca w Katowicach

Skierowana jest do osób pasjonujących się najnowocześniejszymi technologiami IT stosowanymi w projektowaniu architektury i programowaniu systemów informatycznych

Ścieżka analizy predyktywnej

(data science)

Praca w Katowicach lub Warszawie

Skierowana do osób pasjonujących się obszarem analizy dużych zbiorów danych, potrafiących przekształcić pozyskane z baz danych informacje w skuteczne działanie i na ich podstawie wnioskować o trendach na przyszłość.

Dla kogo?

Do udziału w Programie ChallengING zapraszamy osoby, które:

  • są absolwentami / studentami ostatnich lat studiów magisterskich o profilu informatyka, ekonometria, matematyka, statystyka, ekonomia lub pokrewne,
  • potrafią analizować dane i wyciągać wnioski,
  • znają j. angielski w stopniu komunikatywnym (czytanie dokumentacji),
  • mają doświadczenie w praktycznym wykorzystaniu wiedzy informatycznej lub analitycznej (praktyki, projekty uczelniane, działalność w organizacjach studenckich lub KN),
  • są zorientowane na osiągnięcia,
  • cechuje je kreatywność i otwartość na nowe doświadczenia,
  • potrafią kwestionować status quo, są ambitne, poszukują ciekawej, pełnej wyzwań pracy,
  • mają inicjatywę do działania / są proaktywne,
  • posiadają dyspozycyjność do pracy w wymiarze min. 3/4 etatu,

Dodatkowo, w zależności od wybranej ścieżki programu:

Projektowanie i tworzenie oprogramowania

Analiza predyktywna (data science)

  • pasjonują się zagadnieniami z dziedziny IT,
  • posiadają podstawową znajomość minimum jednego języka programowania (np. Java, C#, Python, C++),
  • wiedzą czym jest SOA, ESB, Cloud Computing,
  • znają podstawowe serwery aplikacyjne (np. WAS, JBoss, Tomcat),
  • mieli okazję poznać koncepcję Agile, pracować wg. metodyki Scrum.
  • znają podstawy metod modelowania statystycznego,
  • posiadają znajomość narzędzi z obszaru analizy zbiorów informacji (SQL, R, SAS, Python, Splunk, Hunk itp.),
  • znają technologie przetwarzania dużych zbiorów danych rozproszonych, np.: Hadoop, HBase, Hive, MapReduce.

Jeśli spełniasz powyższe oczekiwania w ramach preferowanej ścieżki programu, jesteś osobą, której szukamy!

Proces rekrutacji

Aplikując na program ChallengING, weźmiesz udział w kilku etapach procesu rekrutacji.

Wypełnianie formularza rekrutacyjnego

Wypełnisz formularz rekrutacyjny

Testy analityczne

Rozwiążesz testy analityczne

Rozmowa rekrutacyjna

Odbędziesz rozmowę rekrutacyjną

Rozwiązania case'a

Weźmiesz udział w sesji, polegającej na rozwiązaniu kilku case’ów,

Panel rekrutacyjny

Na koniec przystąpisz do panelu rekrutacyjnego, w którym wezmą udział menedżerowie z różnych obszarów naszej firmy.

Co otrzymujesz?

Zobacz co o programie mówią jego uczestnicy

Pytania i odpowiedzi

  • Czy otrzymam wynagrodzenie?

    Tak, uczestnicy Programu ChallengING IT otrzymują roczną umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie. Jako pracownicy Banku mają także dostęp do wielu innych benefitów pracowniczych.

  • Czy po zakończeniu Programu mam szansę na zatrudnienie w ING Banku?

    Najlepszym absolwentom programu oferujemy stanowiska pracy w różnych obszarach naszej firmy.

  • Czy uda mi się pogodzić studia i pracę?

    Uczestnicy programu pracują w wymiarze godzin odpowiadającym min. ¾ etatu. Obecnym uczestnikom Programu (tym, którzy jeszcze studiują) udaje się pogodzić zajęcia na uczelni i staż.

  • Jakie będę mieć zadania podczas stażu?

    Uczestnicy programu realizują samodzielne zadania, m.in. o charakterze projektowym. W zależności od wybranej przez nich ścieżki programu są to zadania związane z projektowaniem i tworzeniem oprogramowania lub analizami predyktywnymi. Uczestnicy realizują także zadania dodatkowe, które dają możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia jeszcze szerszego doświadczenia zawodowego.

  • Jak wygląda przebieg Programu?

    ChallengING trwa dwanaście miesięcy. W trakcie jego trwania każdy uczestnik realizuje samodzielne i odpowiedzialne zadania w ramach wybranej przez siebie ścieżki programu.

    Częścią programu są spotkania z kadrą zarządzającą w celu przedstawienia swoich pomysłów oraz osiągnięć. W ramy programu wpisane jest uczestnictwo w różnorodnych działaniach rozwojowych. Każdy uczestnik może liczyć na bieżące wsparcie opiekuna ze swojego działu oraz doradcy HR, kompleksową cykliczną ocenę, jak również pełną informację zwrotną na temat swojej osoby oraz wyników swojej pracy.

    Program kończy się panelem z menedżerami, na którym uczestnicy podsumowują swój udział w ChallengING.

  • Na którym roku studiów (i jakiego kierunku) mogę aplikować na Program?

    Zachęcamy do aplikowania absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów. Niekoniecznie musisz studiować informatykę. Liczy się dla nas pasja i rzeczywiste zainteresowanie zagadnieniami w ramach wybranej ścieżki programu, a także Twoje doświadczenie (np. własne inicjatywy, udział w projektach studenckich, itp.)

RozwińZwiń

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu ChallengING?
Możesz zadać nam pytanie wysyłając maila na adres:
challenging.it@ingbank.pl

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o IT w banku - zapoznaj się z sekcją IT w ING Banku Śląskim