OddziałyBankomatyWpłatomaty

Korzystaj z wpłatomatów - to proste i wygodne!

Wygodną formą dokonywania wpłat gotówkowych jest możliwość realizacji transakcji poprzez sieć wpłatomatów Banku. Wpłatomat służy do wpłacania gotówki bezpośrednio na rachunek firmy. Korzystanie z wpłatomatu jest równie proste jak z bankomatu.
Aby dokonać wpłaty potrzebna jest jedynie karta płatnicza wydana do rachunku oraz gotówka (wyłącznie banknoty). Wpłatomat automatycznie przyporządkuje numer karty płatniczej do numeru rachunku firmy oraz przyjmie banknoty, które natychmiast zostaną na nim zaksięgowane. 

Dlaczego warto korzystać z wpłatomatów?

 • Urządzenia dostępne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w sieci blisko 600 wpłatomatów w całym kraju.
 • Gotówka księgowana jest bezpośrednio na rachunku firmy w czasie rzeczywistym.
 

 

W przypadku firm wpłaty są realizowane na rachunkach:

 • natychmiast po ich dokonaniu - w przypadku wpłat w dni robocze dokonane do godziny 20:00 oraz w soboty do godziny 15:00,
 • w najbliższym dniu roboczym następującym po dokonaniu wpłaty - w przypadku wpłat w dni robocze dokonanych po godzinie 20:00 i w soboty po godzinie 15:00 oraz w przypadku wpłat złożonych w niedziele i święta.
 

1. Pieniądze na potrzeby wpłaty należy przygotować we właściwy sposób: 

 • należy przeliczyć kwotę wpłaty, tak aby wiedzieć jaką sumę potwierdzić w momencie, gdy wpłatomat poprosi o zatwierdzenie kwoty i liczby banknotów
 • przejrzeć wpłacane banknoty:
  - sprawdzić, czy pieniądze są w dobrym stanie, usunąć banknoty poplamione, naddarte i nadmiernie zużyte; wyrównać pogięte rogi banknotów;
  - usunąć obce przedmioty, jak: bilon, bilety, wydruki z kas fiskalnych, spinacze, itp.
  Uwaga: obce przedmioty mogą poważnie uszkodzić wpłatomat co powoduje niedostępność maszyny dla Klientów.
  - układanie banknotów nominałami nie jest konieczne, mogą być przemieszane – urządzenie samo policzy ile jakich banknotów podlega wpłacie.

2. Maksymalnie należy wpłacać 30 banknotów w jednym pliku.

3. Zalecany jest podział wpłacanej kwoty na conajmniej dwie części.

4. Banknoty do maszyny należy wkładać w odpowiedni do jej typu sposób – krótką lub długą krawędzią. Sposób wpłaty jest pokazany na filmie instruktażowym w każdym urządzeniu. Należy delikatnie podłożyć lub włożyć banknoty do właściwego otworu – wpłatomat sam pobierze banknoty.

5. Należy zachować potwierdzenie wpłaty, również z transakcji nieudanych, co ułatwi złożenie ewentualnej reklamacji.

 

1. Reklamacje można zgłaszać:

2. Dokładamy wszelkich starań, by rozpatrzyć reklamację niezwłocznie (jednak nie dłużej niż w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia). Czas rozpatrzenia reklamacji zależy od kompletności podanych informacji dot. transakcji oraz od tego, czy do jej rozpatrzenia konieczne jest rozliczenie urządzenia.

3. Składając reklamację należy podać dokładną kwotę reklamacji, datę przeprowadzenia transakcji, lokalizację urządzenia gdzie dokonywana była transakcja oraz jej szczegóły. Podanie wyczerpującej informacji zapewni skrócenie czasu rozpatrzenia reklamacji.