Konto na dobrą podróż

Z kontem walutowym wygodnie korzystasz z walut obcych w sposób bezgotówkowy. W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej szybko przelewasz pieniądze i możesz nie płacić za przewalutowanie.

 

Konta możesz używać z drugą osobą, np. współmałżonkiem. Ułatwia to wspólne korzystanie z pieniędzy nawet, gdy jesteście po różnych stronach granicy.
Każde z Was może mieć kartę do tego konta. 

 

0
za prowadzenie konta

0
za wydanie Maestro w EUR

0
za pierwszą w miesiącu wpłatę i wypłatę gotówki
w oddziałach ING Banku Śląskiego1

1,5
miesięczna opłata za kartę
Maestro w EUR

Z kontem walutowym otrzymujesz

 

Najlepsza obsługa i bezpieczeństwo

Bez względu na to jak korzystasz z banku

 

 

Z kontem walutowym możesz więcej

Korzystasz swobodnie wtedy, kiedy potrzebujesz

Z konta walutowego korzystasz wtedy, kiedy go potrzebujesz. Za granicą - przez internet, telefon, w bankomacie, a kiedy jesteś w Polsce dodatkowo w ponad 380 oddziałach banku. Możesz szybko przelewać waluty i płacić kartą do konta – w sklepach i internecie. Potrzebujesz pieniędzy od razu? Przelewy pomiędzy Twoimi kontami w ING Banku Śląskim przychodzą natychmiastowo.

Oszczędności z kontem walutowym

Konto walutowe pomaga uniknąć opłat za przewalutowanie. Zarabiasz w walucie i płacisz w walucie, albo przekazujesz pieniądze swojej rodzinie.
Pieniądze mogą procentować, jeśli będziesz je trzymać na walutowym koncie oszczędnościowym. Z konta osobistego na oszczędnościowe i odwrotnie przelewasz bez opłat.
Jeśli chcesz zamienić waluty na złotówki, wymieniasz je automatycznie przelewając z konta walutowego na konto w PLN w naszym banku lub wypłacając je z naszego bankomatu.

 

Nowa bankowość internetowa Moje ING, która wspiera Twoje decyzje finansowe

Stworzyliśmy nową bankowość internetową, dzięki której masz przejrzysty obraz swoich finansów. Wyjątkowe funkcje pozwalają ci łatwo i sprawnie planować wydatki i oszczędzać. Od razu widzisz, jak wygląda Twój budżet teraz, w ujęciu miesiąca i roku. Możesz skutecznie dysponować swoimi pieniędzmi, niezależnie od tego czy obracasz złotówkami, euro, dolarami czy funtami.

 

Bezpieczne bankowanie - w kraju i za granicą

Pieniądze na koncie są bezpieczniejsze niż w portfelu. Decydujesz, ile możesz wypłacić gotówki, na jaką kwotę możesz zrobić zakupy kartą i czy możesz płacić nią w internecie.
Nawet jeśli stracisz kartę, możesz ją błyskawicznie zastrzec - przez telefon czy internet. Od tego momentu bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Pomożemy Ci również odzyskać pieniądze za niezrealizowane zakupy przy użyciu karty dzięki usłudze Chargeback.

Otwórz Konto Walutowe

Otwórz konto walutowe

W bankowości internetowej

Otwórz konto walutowe

 

Odwiedź oddział

Mamy ponad 380 oddziałów. Znajdź najbliższy.

Znajdź oddział

Opłaty i prowizje

  • Konto

  • Karta do konta

  • Wpłaty/wypłaty

  • Przelewy walutowe

Konto

  Opłata
Otwarcie konta 0 zł
Prowadzenie konta 0 zł

Karta do konta

  Opłata
Wydanie karty Maestro w EUR  
ze standardowym wizerunkiem 0 zł
z własnym wizerunkiem - Mojej Karty ING 15 zł

pierwsze wydanie Mojej Karty ING dla osób w wieku od 13-26 lat

opłata nie jest pobierana w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 13-26 lat za pierwsze zamówienie Mojej Karty albo pierwsze dokonanie zmiany wizerunku karty, niezależnie od ilości kart płatniczych posiadanych do Kont Direct

0 zł
Miesięczna opłata za kartę Maestro w EUR 1,5 zł

Wpłaty/wypłaty

  Opłata
Wypłata gotówki  
w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash 0 zł
w bankomatach i kasach innych banków w kraju 3% kwoty wypłaty
w bankomatach i kasach banków za granicą 3% kwoty wypłaty
w oddziale Banku
- pierwsza wypłata w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
- druga i kolejne wypłaty w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
 
0 zł
9 zł
w punktach oznaczonych logo Cashback przy okazji zakupów 0 zł
Wpłata gotówki  
w oddziale Banku
- pierwsza wpłata w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
- druga i kolejne wpłaty w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
 
0 zł
9 zł

Przelewy walutowe

  Opłata
W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej  
przelew europejski 5 zł
pozostałe przelewy walutowe 40 zł
W oddziale banku 0,25% kwoty przelewu min.50 zł max.200 zł

1.Miesiąc liczony od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Każda kolejna wpłata lub wypłata -za opłatą 9 zł.
2. ING Bank Śląski otrzymał tytuł Złotego Banku za najwyższą jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem - w oddziałach bankowych, internecie, mobile'u i call centre. Nagroda została przyznana na podstawie wyników badania „tajemniczy klient” przeprowadzonego w pierwszym kwartale 2016 roku. Organizatorami rankingu są Puls Biznesu i Bankier.pl, partnerami merytorycznymi - TNS Polska i Obserwatorium.biz. Bank zajął również pierwsze miejsce w kategorii najlepszy bank w social mediach oraz wyróżnienie za dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa internetowego. Więcej o plebiscycie na www.zlotybankier.pl.
3. W Polskim Programie Jakości Obsługi, liderzy w poszczególnych branżach zostają wyłonieni na podstawie ocen i opinii zgłaszanych przez klientów, przez cały rok, za pośrednictwem portalu www.jakoscobslugi.pl lub aplikacji mobilnej. Wyróżnienia Gwiazda Jakości Obsługi 2016 otrzymały te firmy, które w opiniach konsumentów wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały ich pozytywne rekomendacje na kolejny rok. Wyniki opublikowane 16.03.2016 r.
4. Badanie zrealizowane przez TNS Polska SA na zlecenie ING Banku Śląskiego SA techniką ankiet internetowych na reprezentatywnej grupie Klientów, którzy założyli konto w ING Banku Śląskim.