Konto walutowe - płacisz w podróży i w internecie

Z kontem walutowym wygodnie korzystasz z walut obcych w sposób bezgotówkowy. W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej szybko przelewasz pieniądze i możesz nie płacić za przewalutowanie.

 

Konta możesz używać z drugą osobą, np. współmałżonkiem. Ułatwia to wspólne korzystanie z pieniędzy nawet, gdy jesteście po różnych stronach granicy.
 

 

0
za prowadzenie konta i przelewy wewnętrzne przez internet1

0
za wydanie karty Visa zbliżeniowa do konta w PLN z funkcją wielowalutową2 lub karty Maestro w EUR

0
za pierwszą w miesiącu3 wpłatę i wypłatę gotówki
w oddziałach ING Banku Śląskiego

5
za przelew europejski

Z kontem walutowym płacisz i oszczędzasz

 

Najlepsza obsługa i bezpieczeństwo

Bez względu na to jak korzystasz z banku

 

 

Z kontem walutowym możesz więcej

Korzystasz swobodnie wtedy, kiedy potrzebujesz

Z konta walutowego korzystasz wtedy, kiedy go potrzebujesz. Za granicą - przez internet, telefon, w bankomacie, a kiedy jesteś w Polsce dodatkowo w ponad 370 oddziałach banku. Możesz szybko przelewać waluty i płacić kartą do konta – w sklepach i internecie, nawet bez prowizji za przewalutowanie. Potrzebujesz pieniędzy od razu? Przelewy pomiędzy Twoimi kontami w ING Banku Śląskim przychodzą natychmiastowo.

Oszczędności z kontem walutowym

Konto walutowe pomaga uniknąć opłat za przewalutowanie. Zarabiasz w walucie i płacisz w walucie, albo przekazujesz pieniądze swojej rodzinie.
Pieniądze mogą procentować, jeśli będziesz je trzymać na walutowym koncie oszczędnościowym. Z konta osobistego na oszczędnościowe i odwrotnie przelewasz bez opłat.
Jeśli chcesz zamienić waluty na złotówki, wymieniasz je automatycznie przelewając z konta walutowego na konto w PLN w naszym banku lub wypłacając je z naszego bankomatu.

 

Nowa bankowość internetowa Moje ING, która wspiera Twoje decyzje finansowe

Stworzyliśmy nową bankowość internetową, dzięki której masz przejrzysty obraz swoich finansów. Wyjątkowe funkcje pozwalają ci łatwo i sprawnie planować wydatki i oszczędzać. Od razu widzisz, jak wygląda Twój budżet teraz, w ujęciu miesiąca i roku. Możesz skutecznie dysponować swoimi pieniędzmi, niezależnie od tego czy obracasz złotówkami, euro, dolarami czy funtami.

 

Bezpieczne bankowanie - w kraju i za granicą

Pieniądze na koncie są bezpieczniejsze niż w portfelu. Decydujesz, ile możesz wypłacić gotówki, na jaką kwotę możesz zrobić zakupy kartą i czy możesz płacić nią w internecie.
Nawet jeśli stracisz kartę, możesz ją błyskawicznie zastrzec - przez telefon czy internet. Od tego momentu bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Pomożemy Ci również odzyskać pieniądze za niezrealizowane zakupy przy użyciu karty dzięki usłudze Chargeback.

Otwórz Konto Walutowe

Otwórz konto walutowe

W bankowości internetowej

Otwórz konto walutowe

 

Odwiedź oddział

Mamy ponad 370 oddziałów i ponad 60 punktów ING Express w galeriach handlowych.
Znajdź najbliższy oddział.

Znajdź oddział

Opłaty i prowizje

  • Konto

  • Karta do konta

  • Wpłaty/wypłaty

  • Przelewy walutowe

Konto

  Opłata
Otwarcie konta 0 zł
Prowadzenie konta 0 zł

Karta do konta

  Opłata
Wydanie karty Maestro w EUR 0 zł
Miesięczna opłata za kartę Maestro w EUR 1,5 zł

Wpłaty/wypłaty

  Opłata
Wypłata gotówki  
w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash 0 zł
w ramach usługi Cashback 0 zł
pozostałe wypłaty gotówki w PLN 3% kwoty wypłaty
pozostałe wypłaty gotówki w walucie innej niż PLN 3% kwoty wypłaty
w oddziale Banku
- pierwsza wypłata w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
- druga i kolejne wypłaty w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
 
0 zł
9 zł
Wpłata gotówki  
w oddziale Banku
- pierwsza wpłata w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
- druga i kolejne wpłaty w miesiącu liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca
 
0 zł
9 zł

Przelewy walutowe

  Opłata
W bankowości internetowej i aplikacji mobilnej  
przelew europejski 5 zł
pozostałe przelewy walutowe 40 zł
W oddziale banku 0,25% kwoty przelewu min.50 zł max.200 zł

1. Nie dotyczy pozostałych przelewów.
2. Żeby korzystać z funkcji wielowalutowej należy podpiąć konto walutowe do karty Visa zbliżeniowa w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Funkcja wielowalutowa jest dostępna dla osób pełnoletnich. Nie mogą z niej korzystać pełnomocnicy do konta.
3. Miesiąc liczony od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Każda kolejna wpłata lub wypłata -za opłatą 9 zł.
4. Brak prowizji dotyczy transakcji bezgotówkowej kartą Visa zbliżeniową rozliczonej na koncie prowadzonym w walucie dokonanej transakcji (EUR, USD, GBP). Brak wystarczających środków na tym koncie spowoduje obciążenie konta złotówkowego kwotą transakcji i prowizją za przewalutowanie – 3% kwoty transakcji. 
5. ING Bank Śląski otrzymał tytuł Złotego Banku za najwyższą jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem - w oddziałach bankowych, internecie, mobile'u i call centre. Nagroda została przyznana na podstawie wyników badania „tajemniczy klient” przeprowadzonego w pierwszym kwartale 2016 roku. Organizatorami rankingu są Puls Biznesu i Bankier.pl, partnerami merytorycznymi - TNS Polska i Obserwatorium.biz. Bank zajął również pierwsze miejsce w kategorii najlepszy bank w social mediach oraz wyróżnienie za dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa internetowego. Więcej o plebiscycie na www.zlotybankier.pl.
6. W Polskim Programie Jakości Obsługi, liderzy w poszczególnych branżach zostają wyłonieni na podstawie ocen i opinii zgłaszanych przez klientów, przez cały rok, za pośrednictwem portalu www.jakoscobslugi.pl lub aplikacji mobilnej. Wyróżnienia Gwiazda Jakości Obsługi 2016 otrzymały te firmy, które w opiniach konsumentów wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały ich pozytywne rekomendacje na kolejny rok. Wyniki opublikowane 16.03.2016 r.
7. Badanie zrealizowane przez TNS Polska SA na zlecenie ING Banku Śląskiego SA techniką ankiet internetowych na reprezentatywnej grupie Klientów, którzy założyli konto w ING Banku Śląskim.