Masz pytanie?

Masz więcej pytań?

Zostaw numer oddzwonimy.
Odpowiemy na Twoje pytania.

Czym jest i jak założyć Profil Zaufany?

Profil Zaufany to darmowe narzędzie, które umożliwia Ci załatwienie wielu spraw urzedowych nawet bez wychodzenia z domu. Zakładasz go dzisiaj, a korzystasz kiedy tego potrzebujesz

Zakładasz bezpłatnie Profil Zaufany za pośrednictwem Mojego ING

Profil jest ważny przez 3 lata.

Załatwiasz sprawy urzędowe na stronie administracji publicznej

np. urzędu stanu cywilnego, ZUS-u.

Wysyłasz wnioski podpisane Profilem Zaufanym

Jako metodę logowania do Profilu wybierasz bankowość internetową Moje ING (Profil Zaufany). Po zalogowaniu wrócisz na stronę urzędu

Załatwiaj sprawy urzędowe przez internet. Umożliwi Ci to Profil Zaufany ePUAP, który założysz za darmo za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING. Korzystaj z serwisów administracji publicznej bez kolejek i nawet bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto mieć swój Profil Zaufany?

 • Masz bezpieczny dostęp do urzędów przez internet 24/7
 • Składasz wnioski bez kolejek
 • Sprawdzasz statusy swoich spraw urzędowych
 • Opłaty urzędowe robisz w Moim ING

Jesteś Klientem?

Załóż teraz Profil Zaufany
za pośrednictwem Moje ING

Zaloguj się

Nie jesteś Klientem?

Aby założyć Profil Zaufany musisz mieć dostęp
do bankowości internetowej Moje ING

Otwórz Konto Direct

Masz już firmę?

Otwórz Konto Direct dla Firmy

Założenie Profilu Zaufanego jest możliwe jedynie w przypadku, gdy klient został zidentyfikowany podczas fizycznej obecności na podstawie dowodu osobistego lub paszportu
(dokumenty muszą zawierać PESEL).

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

1

Zarejestruj firmę w CEIDG

Przez internet

za pomocą Profilu Zaufanego

 1. Załóż bezpłatnie Profil Zaufany przez Moje ING. Profil jest ważny przez 3 lata.

  Dowiedz się więcej o Profilu Zaufanym

 2. Złóż wniosek na stronie www.firma.gov.pl lub www.ceidg.gov.pl
 3. Dostaniesz potwierdzenie złożenia wniosku o wpis do CEIDG na Twój adres e-mail.

Osobiście

w urzędzie miasta lub Gminy

Wniosek, który musisz złożyć w urzędzie, pobierz ze strony CEIDG. Następnie udaj się do odpowiedniego urzędu osobiście. Więcej informacji znajdziesz na stronie obywatel.gov.pl

2

Kolejny krok to założenie konta firmowego
– pamiętaj o wyborze właściwego partnera w biznesie.

Dowiedz się więcej

 

Kiedy założysz konto dla firmy, zgłoś jego numer do US i ZUS. Możesz to zrobić również online, przez wniosek aktualizacyjny CEiDG

 

3

Po dopełnieniu wszystkich formalności stajesz się  oficjalnie właścicielem firmy.

Gratulacje! Teraz działaj najlepiej jak potrafisz! Podejmuj trafne decyzje i koncentruj się na realizowaniu swoich planów.

Jak otworzyć konto dla firmy i o czym pamiętać?

Dlaczego warto mieć konto dla firmy i do czego jest potrzebne?

 • Rozdzielasz finanse firmowe od prywatnych.
 • Ułatwiasz sobie rozliczenia z US.
 • Opłaty związane z kontem firmowym możesz rozliczać jako koszty działalności.

Jak uniknąć kosztów prowadzenia konta firmowego?

Załóż Konto Direct dla Firm, bądź aktywny i nie płać. Wystarczy, że w poprzednim miesiącu kalendarzowym zrobisz przelew do ZUS lub do US lub na konto firmowe wpłynie łącznie min. 2000zł (z wyjątkiem przelewów między rachunkami własnymi firmy).

Aktywni nie płacą z Kontem Direct dla Firmy

0 zł dla aktywnych za przelewy internetowe w PLN w kraju (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET)1

0 zł za prowadzenie rachunku (z wyjątkiem wpłat i wypłat w oddziale)2

0 zł za kartę do konta3

0 zł za przelew w PLN przez internet na rachunek ZUS i US

0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju

0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego

Jak otworzyć Konto Direct dla Firmy?

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wniosek o otwarcie konta możesz złożyć już teraz.  Numer konta otrzymasz od razu po jego wypełnieniu.

Wypełniasz wniosek przez internet

Zajmie to tylko kilka minut, nie potrzebujesz żadnych dokumentów ani zaświadczeń.

Podpisujesz dokumenty dostarczone przez kuriera

Otrzymasz je w ciągu 2-3 dni. Kurier przekaże Ci od razu kartę do Twojego konta.

Aktywujesz bankowość internetową i kartę do konta

Dane do logowania znajdziesz na umowie.
Gratulacje! Od tej chwili używasz Konta Direct dla Firmy w ING!

Konto Direct dla Firm przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych.

Niezależnie od formy prawnej Twojej firmy, konto możesz również otworzyć w dowolnym oddziale ING Banku Śląskiego lub z pomocą przedstawiciela mobilnego.

Jakie możliwości da mi Konto Direct dla Firmy?

Czy można zarządzać finansami firmy przez internet i telefon?

Umożliwia to system bankowości internetowej Moje ING. Pozwala on na pełną kontrolę nad Twoim kontem i finansami firmy w każdym miejscu na świecie - wystarczy Ci połączenie internetowe oraz komputer, smartfon lub tablet.

Więcej o Moim ING dla Firmy

Bankowość internetowa Moje ING

Dzięki niej zyskasz czas i nieograniczoną swobodę, bez wzgledu na to, gdzie jestes - w podróży, za granicą czy w drodze na spotkanie.

Najważniejsze funkcje aplikacji mobilnej:

 • Wystarczy telefon - Aplikacja ma wszystkie funkcje dostępne w systemie bankowości internetowej na komputerze.
 • Błyskawiczne logowanie - Logujesz się czterowyfrowym PINem do aplikacji lub odciskiem palca (dla iPhone’a od iOS9). Prosto i bezpiecznie
 • Widzisz ile masz przed zalogowaniem - Czytelny obraz stanu Twojego konta oraz karty kredytowej bez konieczności logowania. Klikasz i wiesz.
 • Możesz wszystko a nawet więcej - Płacisz za zakupy i wypłacasz pieniądze z bankomatu za pomocą kodu BLIK. Bez używania karty do konta.

Więcej o aplikacji mobilnej

Gdzie wpłacać gotówkę na konto, jeśli oddział banku jest zamknięty?

Jeśli wolisz dokonywać transakcji w banku, zrobisz to bez problemu - w całej Polsce czeka na Ciebie ponad 380 oddziałów Banku. Konto Direct dla firmy daje Ci możliwość korzystania z sieci 800 wpłatomatów należących do ING Banku Śląskiego.

Znajdź najbliższy oddział, bankomat lub wpłatomat

1 Opłata za przelew wynosi 0 zł dla aktywnych klientów. 0,90 zł dla nieaktywnych klientów.
2 Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł dla aktywnych klientów. 9 zł dla nieaktywnych klientów.
3 Miesięczna opłata za kartę w wysokości 7 zł jest pobierana tylko, jeśli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą i rozliczonych przez Bank w ciągu danego miesiąca kalendarzowego wyniesie mniej niż 300 zł.

Konto Direct dla Firmy przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnot mieszkaniowych.

Produkty kredytowe przeznaczone są dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, korzystających z uproszczonych zasad księgowości. Warunkiem skorzystania z pożyczki i linii kredytowej (nie dotyczy linii na start) jest posiadanie rachunku firmowego w dowolnym banku od minimum 6 miesięcy i prowadzenie działalności gospodarczej od 12 miesięcy (a w przypadku pożyczki z zabezpieczeniem przez minimum 6 miesięcy) . Gdy Przedsiębiorca nie posiada rachunku firmowego w ING Bank Śląski S.A., wymagane jest jego otwarcie. Za prowadzenie rachunku firmowego Bank pobiera opłaty zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. W przypadku linii na start wymagane jest posiadanie Rachunku rozliczeniowego w ING Bank Śląski S.A. z minimum 1 wpływem na ten rachunek przed złożeniem wniosku. W celu otrzymania pożyczki, linii kredytowej lub karty kredytowej wymagane jest spełnienie warunków określonych w Ogólnych warunkach kredytowania i udzielania gwarancji oraz wydawania i użytkowania kart kredytowych w ING Bank Śląski S.A., a także uzyskanie pozytywnego wyniku oceny ryzyka kredytowego przeprowadzonej przez ING Bank Śląski S.A. Leasing pojazdu na start (produkt udzielany przez ING Lease (Polska) Sp. z o.o., ul. Puławska 2, 02-566 Warszawa we współpracy z ING Bank Śląski S.A.): Dla firm działających krócej niż 12 miesięcy min. udział własny wynosi 20%, max. wartość pojazdu 120 tys. zł i jest uzależniona od wysokości generowanych przychodów. Pełna oferta leasingu dla Przedsiębiorców obejmuje leasing pojazdów, sprzętu budowlanego, sprzętu medycznego, sprzętu biurowego, IT oraz maszyn i dostępna jest na stronie: Leasing dla przedsiębiorców.

Linia kredytowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, korzystających z uproszczonych zasad księgowości. Warunkiem skorzystania z oferty linii kredytowej jest prowadzenie działalności gospodarczej i posiadanie rachunku firmowego w dowolnym banku od minimum 6 miesięcy. W celu otrzymania linii kredytowej wymagane jest spełnienie warunków określonych w Ogólnych warunkach kredytowania i udzielania gwarancji oraz wydawania i użytkowania kart kredytowych w ING Banku Śląskim S.A., a także uzyskanie pozytywnego wyniku oceny ryzyka kredytowego przeprowadzonej przez ING Bank Śląski S.A. W przypadku linii kredytowej dla rozpoczynających działalność gospodarczą wymagane jest posiadanie rachunku firmowego w ING Banku Śląskim S.A. z minimum 1 wpływem na ten rachunek przed złożeniem wniosku o linię kredytową.

Materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa. ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, Katowice. Informacje aktualne na dzień: 01.09.2017. Dodatkowe informacje: www.ing.pl, Infolinia 801 222 222 (całkowity koszt połączenia według stawek operatora) lub oddział Banku.