ING International Talent Programme


Rekrutacja

Rozpoczynamy rekrutację do ING International Talent Programme!

Zachęcamy do aplikowania od 17 października 2016

Aplikuj na ścieżkę IT! 

Aplikuj na ścieżkę Ryzyko!   

Aplikuj na ścieżkę Finanse!  

Aplikuj na ścieżkę Retail!   

Aplikuj na ścieżkę Wholesale Banking!  

Na aplikacje czekamy do  27 listopada 2016!
Więcej informacji na temat poszczególnych ścieżek na ING International Talent Programme

O Programie

Jesteś nastawiony na ROZWÓJ i zdobywanie wiedzy?

Nie wyobrażasz sobie pracy bez WSPÓŁPRACY z innymi?

Masz INNOWACYJNE pomysły na nowoczesną bankowość?

SPRAWDŹ ING International Talent Programme:

 • Zaplanowana ścieżka zawodowa dająca możliwość szybkiego zdobywania wiedzy, doświadczeń
  i nowych umiejętności
 • Zróżnicowane projekty stwarzające możliwość współpracy z innymi i uczenia się od ekspertów
 • Międzynarodowe szkolenia zapewniające intensywną naukę i dostęp do know-how
 • Rozwój umiejętności zarówno miękkich jak i wiedzy specjalistycznej
 • Praca pełna wyzwań oraz codzienne zdobywanie wiedzy o banku i jego funkcjonowaniu 

Podczas pierwszych 2 lat pracy będziesz realizować projekty zarówno w Warszawie jak i Katowicach. Po tym okresie praca jest wykonywana w jednej z tych dwóch lokalizacji. Ścieżka IT jest dostępna tylko w Katowicach.

1

Unikalny charakter programu

Lokalnie dopasowany program rozwojowy połączony jest z międzynarodową ścieżką szkoleniową. W trakcie całego programu weźmiesz udział – razem z uczestnikami programu IITP z innych krajów - w cyklu corocznych szkoleń w Amsterdamie. Szkolenia pozwolą Ci zrozumieć podstawy działania naszej firmy i branży bankowej oraz pogłębić wiedzę na temat strategii ING, produktów, które oferujemy i wyzwań, które przed nami stoją.

2

Ciekawe projekty

Projekty dla każdego z uczestników dobierane są indywidualnie dlatego przebieg programu dla poszczególnych uczestników może wyglądać nieco inaczej. Ścieżka każdego uczestnika jest unikalna. Historie różnych uczestników tego programu znajdziesz w sekcji Uczestnicy oraz na naszej stronie globalnej (ING International Talent Programme). Możesz dowiedzieć się, jakie projekty prowadzili, czego się nauczyli i dlaczego warto do nas aplikować.

3

Pięć różnych ścieżek rozwoju

Program prowadzimy w Centrali w ścieżkach biznesowych: Ryzyko, IT, Retail, Wholesale Banking, Finanse. Uczestnicy realizują projekty a później pracują w takich obszarach, jak: private banking i wealth management, zarządzanie produktami i relacjami z klientem, bankowość małych i średnich przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem, finanse, IT. Szczegółowe informacje o poszczególnych obszarach znajdziesz w sekcji Obszary pracy.

Przebieg programu

I ROK II ROK III ROK
Będziesz poznawał bank jako całość - zapoznasz się z różnymi działaniami i obszarami. Aby to osiągnąć, poprowadzisz 3-4 krótkie projekty w różnych obszarach banku. Pogłębisz swoją wiedzę w docelowym obszarze. Poprowadzisz dwa półroczne projekty w wybranych jednostkach. Możesz też zrealizować projekt za granicą. Pierwsza praca na stałym stanowisku.

Dla kogo?

 • jesteś (bądź wkrótce zostaniesz) świeżo upieczonym absolwentem,
 • Twoje doświadczenie zawodowe to max. 2 lata po ukończeniu studiów,
 • działałeś aktywnie w organizacjach studenckich lub społecznych, brałeś udział w konkursach, konferencjach, projektach badawczych,
 • biegle znasz polski i angielski,
 • podejmujesz inicjatywę i skutecznie działasz,
 • jesteś zawsze o krok do przodu,
 • pomagasz innym w osiąganiu sukcesów,

Proces rekrutacji

Aplikując do programu ING International Talent Programme weźmiesz udział w kilku etapach procesu rekrutacji.

 

Wypełnianie formularza rekrutacyjnego

W formularzu uzasadnisz dlaczego jesteś idealnym Kandydatem na ten program.

Testy online

Rozwiążesz on line testy analizy danych liczbowych, rozumienia tekstu i wyciągania wniosków oraz logicznego myślenia

Rozmowa kwalifikacyjna

Spotkasz się ze specjalistą HR oraz - zazwyczaj - aktualnym uczestnikiem programu.

Assessment Centre

Będziesz uczestniczył w ćwiczeniach grupowych oraz indywidualnych prowadzonych przez konsultanta HR

Panel dyskusyjny

Wygłosisz po angielsku prezentację przed członkami Zarządu i menedżerami wyższego szczebla.


Korzyści dla uczestników

Uczestnicy

Pytania i odpowiedzi

 • Czego ING oczekuje od kandydatów na program?

  Nie oczekujemy doświadczenia w pracy zawodowej czy też wszechstronnej wiedzy merytorycznej z zakresu rynku usług finansowych. Szukamy osób, które w czasie studiów podejmowały się wielu różnych zadań i aktywności: działały w kołach naukowych lub organizacjach studenckich, wyjeżdżały na stypendia bądź praktyki zagraniczne, uprawiały różne sporty, brały udział w konferencjach, warsztatach organizowanych przez uczelnie czy firmy. Tego typu aktywności rozwijają w młodych ludziach umiejętność pracy w zespole, przedsiębiorczość, inicjatywę, uczą, jak odnajdywać się w sytuacjach nowych, nieznanych czy stresujących. A takich właśnie umiejętności oczekujemy.

 • Czy po niepomyślnym wyniku jednego z etapów można ponownie ubiegać się o udział w programie?

  Niestety, nie przewidujemy możliwości ponowienia testów analitycznych, rozmowy kwalifikacyjnej, Assessment Center ani panelu. Wszystkich naszych kandydatów zapraszamy jednak do interesowania się innymi rekrutacjami w ING. Najlepszych spośród tych, którzy jednak nie zakwalifikują się do programu, sami rekomendujemy na odpowiednie do ich kwalifikacji, umiejętności i preferencji wolne stanowiska w naszej firmie.

 • Czy ta oferta dotyczy tylko studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych?

  Nie, kładziemy nacisk raczej na osobowość niż na wykształcenie. Poszukujemy osób, które mają potencjał do rozwoju w różnych obszarach naszej firmy – od bankowości detalicznej czy korporacyjnej, zarządzanie procesami, operacje, do obszaru HR czy marketingu. Dla absolwentów kierunków informatycznych przygotowaliśmy w ramach programu ścieżkę IT. Oczekujemy jednak, że kandydaci będą zainteresowani zagadnieniami ekonomicznymi i zorientowani w procesach zachodzących w gospodarce.

  Studentów / absolwentów kierunków informatycznych lub technicznych, których bardziej interesuje rozwój na scieżce eksperckiej niż menedżerskiej zapraszamy także do zapoznania się z ofertą programu stażowego ChallengING.

 • Jaka jest forma zatrudnienia uczestnika programu?

  Nowy uczestnik jest zatrudniany na umowę o pracę na okres próbny, a następnie, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, na czas nieokreślony.

 • Jakie dokumenty należy przesłać?

  Aplikowanie do programu odbywa się poprzez rejestrację i wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie globalnej IITP. Kandydatów prosimy o szczegółowe wypełnienie wszystkich sekcji formularza, gdyż stanowi on dla nas podstawowe źródło informacji o kandydatach. Do zgłoszenia prosimy także o dołączenie CV w języku polskim i angielskim.

 • Jakie języki trzeba znać?

  Nasi kandydaci muszą się płynnie posługiwać językiem polskim oraz angielskim. Tym niemniej znajomość innych języków jest miło widziana.

 • Jak należy przygotować się do rekrutacji do ING International Talent Programme?

  Najważniejsze jest gruntowne przemyślenie swojej motywacji, zrozumienie specyfiki naszego biznesu i samego programu. Kandydat, który nie zastanowił się, czego w pracy najbardziej potrzebuje, co lubi, a czego na pewno chciałby uniknąć, ryzykuje stratę czasu i rozczarowanie związane ze staraniami o stanowisko, które do niego nie pasuje.

  Wypełniając formularz warto dobrze uzasadnić, że posiada się kompetencje i umiejętności, których oczekujemy od idealnego kandydata.

  Przed rozmową rekrutacyjną należy przygotować się tak, aby potrafić opowiedzieć o swoich dokonaniach z okresu studiów. Chcemy usłyszeć, dlaczego Kandydat zajął się danym przedsięwzięciem, czego się dzięki temu nauczył, jakie napotkał problemy i jakie wyciągnął z nich wnioski na przyszłość.

  Podczas Assessment Centre zachowanie Kandydata jest oceniane pod kątem umiejętności i kompetencji kluczowych dla programu IITP. Wyniki assessment centre są omawiane z Kandydatem w trakcie telefonicznej sesji informacji zwrotnej.

  Na panel Kandydat zgłasza się z przygotowaną, na zadany przez nas temat, prezentacją i wygłasza ją przed członkami Zarządu i menedżerami wyższego szczebla. Dalsza część spotkania przypomina rozmowę rekrutacyjną. Od samego kandydata zależy czy uda mu się przekonać do siebie zgromadzonych i uzasadnić dlaczego jest właściwą osobą, aby dołączyć do programu.

 • Kiedy można przesyłać aplikacje na ING International Talent Programme?

  Rekrutację przeprowadzamy dwa razy w roku, najczęściej wiosną i jesienią. Wówczas na stronie globalnej IITP pojawi się oferta pracy w ramach programu w Polsce. O dokładnym terminie będziemy informować na tej stronie internetowej oraz poprzez nasze działania promocyjne w mediach i na uczelniach.

 • Kto może aplikować?

  Studenci i studentki ostatniego roku studiów magisterskich oraz absolwenci z doświadczeniem zawodowym nieprzekraczającym dwóch lat. Z chwilą rozpoczęcia programu powinno się mieć już ukończone studia. Studentów młodszych lat zapraszamy do udziału w Praktyce z Lwem.

 • Ukończyłem/am studia kilka lat temu, zdobyłem/am również doświadczenie zawodowe. Czy mogę aplikować na ING International Talent Programme?

  Program jest przeznaczony dla studentów ostatniego roku studiów i absolwentów z doświadczeniem zawodowym poniżej dwóch lat. Pozostałe osoby zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy.

RozwińZwiń

Jeśli nie znalazłeś/łaś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie dotyczące ING International Talent Programme, możesz zadać je nam wysyłając maila na adres iitp@ingbank.pl

Szukasz lepszej pracy?zobacz kogo szukamyi aplikuj do ING Banku Śląskiego

Zobacz także